KONST / Litografier / Färglitografi 14655104
nr 1465 5104
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, ansikte. Färglitografi. Bladets mått: 75x54cm, yttermått inklusive ram: 96x75cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 2 maj 2022
kl 19:57:20
28/4 17:46:17
800 kr
2/5 02:26:06
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström